Ref: 435847652SP1-CS1322 - Dato: 06.11.2025
Calahonda, Costa del Sol
Et eksklusivt prosjekt med kun sju moderne villaer beliggende i et etablert og attraktivt boligområde i Calahonda på Costa del Sol – bare 200 meter fra Middelhavet.
Villaene kombinerer elegant arkitektur, høykvalitetsmaterialer og en rolig kystlivsstil i perfekt balanse.
Fakta om boligen
Standard og utstyr
Boligene går over tre etasjer pluss takterrasse og leveres med:
Underetasjen har naturlig lys og ventilasjon, og kan tilpasses som ekstra oppholdsrom, treningsrom, hjemmekino eller gjesteavdeling.
Beliggenhet
Calahonda er et populært og veletablert område mellom Marbella og Fuengirola, kjent for sin rolige atmosfære, fine strender og gode servicetilbud.
Alt ligger i gangavstand – restauranter, butikker, supermarkeder og strandpromenaden.
Et eksklusivt liv ved kysten
Disse villaene representerer det beste av moderne middelhavsliv – høy komfort, solrike uteområder og kort vei til sjøen.
Perfekt for både helårsbolig, feriebruk eller investering på Costa del Sol.
Vil du vite mer?
Ta kontakt med oss i Spania1 for mer informasjon.
Vi gleder oss til å hjelpe dere videre i prosessen!
Visning
Ønsker dere å se denne og andre anbefalinger fra Spania1?
Bli med på visningstur - vi dekker 3 netter på hotell.
Alle våre meglere er norske. Ingen kjøpepress.
Calahonda ligger mellom de travle byene Marbella og Fuengirola, og er en del av Mijas kommune. Dette gjør det til et ideelt sted for de som ønsker en mer avslappet og rolig atmosfære, men samtidig nærhet til større byer og attraksjoner.
Calahonda har flere flotte strender med gylden sand og klart vann. Disse strendene er kjent for å være familievennlige og tilbyr et utvalg av vannsportaktiviteter. Byen har et godt utvalg av restauranter, barer, butikker og andre fritidsfasiliteter. Det er også flere golfbaner i nærheten, noe som gjør det til et populært reisemål for golfentusiaster.
Calahonda er kjent for sine boligområder med en blanding av leiligheter, rekkehus og villaer. Det er et populært sted for både fastboende og ferierende på grunn av sitt behagelige klima og vakre omgivelser.
Avstander:
OM SPANIA1 AS
SPANIA1 AS er et norsk aksjeselskap med kontor i Norge og Spania.
Vi selger nye boliger direkte fra utbygger, og er en ledende aktør i Norge.
Vi ser til at det blir gitt bankgaranti på alle nye prosjekter.
Hovedpunkter
Den beste investeringen dere kan gjøre - er å velge riktig megler!
Se våre referanser på www.spania1.no
KJØP DIREKTE
SPANIA1 er IKKE et fordyrende mellomledd, og dere kjøper direkte hos utbygger.
Vi er et bindeledd mellom dere, spansk advokat, og utbygger.
Dere får god hjelp fra kjøp til innflytting - uten at det koster noe ekstra.
AVGIFTER I SPANIA
Samlede offentlige avgifter ved kjøp av bolig i Spania er ca 13-14%.
Les mer om avgifter på vår webside.
UTLEIE
Boligen i Spania kan full-finansieres ved utleie.
Vi har et eget servicekontor som ordner med alt det praktiske.
Mange velger å annonsere selv, men bruker våre kontakter i Spania for vask og renhold. Dette tar vi ikke betalt for. Les om utleie på vår webside.
TIPS
Bruk én megler (ikke flere) til å vise dere ALLE aktuelle prosjekter.
Da rekker vi å bli kjent med deres behov, og grunnlaget for å finne drømmeboligen øker.
Vær forsiktig med firma som lover dere møbler og annet for å bli kunde.
Utbygger tilbyr ofte møbler inkludert i kampanjeperioder eller på de siste enhetene.
SPANIA1 vil alltid forhandle frem beste avtale på vegne av våre kunder!
Publisert: 06.11.2025